~  c l u b 1 0 6 . p l  ~ Strona Główna ~ c l u b 1 0 6 . p l ~
Strona i forum miłośników i sympatyków Peugeot 106

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolory karoserii i jak je rozpoznać
Autor Wiadomość
red106
[Usunięty]

Wysłany: Śro 30 Mar, 2011 21:57   Kolory karoserii i jak je rozpoznać

http://www.106owners.co.u...nd-Colour-codes

Materiał ze strony klubowiczów z Wysp.

W odnośniku można sprawdzić jakie są kody kolorów, ich nazwy (producenta), do jakich modeli były przypisywane i najważniejsze - podane są przykłady, jak dany kolor wygląda na samochodzie.

Mam nadzieję, że przyda się to komuś, np. w razie renowacji lakieru, bądź zmiany koloru swojego puga, albo każdej innej sytuacji :)

Krakoo
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Kwi, 2011 23:16   

Byyyyło...

red106
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Kwi, 2011 21:18   

A widzisz, teraz każdy wie gdzie to znaleźć, razem z ilustracjami.

P.S. Korzystając z pomocy "szukaj" i wuja gugle nie znalazłem nic poza tą wstawką o rozpoznaniu kolorów nadwozia. :hmm:
Jeśli podasz linka na tym forum, że ktoś już kiedyś takie informacje dodał, to poproszę o zmienienie tematu, a tymczasem uważam, że temat jest aktualny i jak widać komuś jednak potrzebny, zważywszy-na razie-na ilość podglądów.
--------------------------------------------------------------
W takim razie proszę Admina o rozstrzygnięcie, czy to co już dodałem może być uzupełnieniem, do tematu z działu:Techniczny
czy też zostaje uznane w dziale:
"Linki"
Ciekawe adresy, strony sklepów internetowych itp.

i ewentualnie jeśli podchodzi pod dział Techniczny, o doklejenie do tematu, oczywiście jeśli tak zdecyduje.
--------------
Dla wiadomości waszej: nie kopie w necie tylko dla własnej przyjemności, chociaż akurat sam potrzebowałem takich informacji, tylko jak już coś konkretnego znalazłem, to chciałbym się tym podzielić z innymi, a nie żeby ktoś krytykował, że to "było". Skoro znalazłem i dodałem, ktoś zobaczył, może się przydało, to uszanujcie czyjeś staranie, albo zróbcie lepiej, bo jak do tej pory od kilku dni nikt nie krytykował tego posta.
Może było, ale na pewno nikt nie podawał tego odnośnika.
Panie Krakoo - nie każdy jest na tym forum tyle czasu co Pan i nie ma w głowie tych wszystkich tematów co Pan, tak? Zwłaszcza, że kilka tematów było z przed kilku lat (począwszy od 2007r). Poza tym zainicjował Pan podpunkt 10 Netykiety.
Sibu - dziękuję za informację o poruszaniu się z głową po arkanach forów internetowych. Użyłem prostej zasady: google+słowo-klucz+club106 i nie znalazło niczego konkretnego. Co do metody "Szukaj wszystkich słów" tego nie uruchomiłem - moje przeoczenie, aczkolwiek miło by było jakby obeszło się bez sarkazmu z Twojej strony...

Od siebie, nie mam nic więcej do dodania. Link wg mnie znalazł się we właściwym miejscu, bez naruszania praw forum, więc każde dopiski negujące czyjeś starania/pracę od tego tematu chyba są nie na miejscu.
Ostatnio zmieniony przez red106 Nie 03 Kwi, 2011 00:06, w całości zmieniany 5 razy  

Sibu 
Forza Italia!

Wysłany: Sob 02 Kwi, 2011 21:40   

No to wpisz w szukaj "kod kolor lakier" i zaznacz "Szukaj wszystkich słów"..........

Wystarczy trochę "ruszyć głową" ....

Nie udzielam darmowych wykładów na PW.

red106
[Usunięty]

Wysłany: Sob 02 Kwi, 2011 23:48   

OT
Ostatnio zmieniony przez red106 Nie 03 Kwi, 2011 00:00, w całości zmieniany 1 raz  

Krakoo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 03 Kwi, 2011 09:58   

red106, adres dokładnie tej strony, którą podałeś znalazł się już wcześniej (chyba nawet kilka razy) na forum, więc nie pisz że nikt nie podawał tego odnośnika (sam mam zapisane stamtąd niektóre tabelki). O ile dobrze pamiętam link był m.in. w temacie 'linki do filmów, zdjęć i innych...', ale nie będę przekopywał się przez 130 podstron, żeby Ci to udowodnić, bo nie mam ani ochoty, ani czasu na to... Skoro wspomniałeś o netykiecie, to wg mnie sam złamałeś pkt. 5. (dublowanie informacji), nie wspominając już o 3. (szukajka) - chociaż tu jestem w stanie przymknąć na to oko, bo ponoć szukałeś, tylko słabo Ci poszło (o czym nie omieszkał wspomniećSibu). Powyższy Twój post to też raczej podchodzi 10 pkt. netykiety... Część forum jest dostępna tylko po zalogowaniu, także nie wiem czy wszystko jest cache'owane prawidłowo przez Google. Pisząc szukajka mamy na myśli wyszukiwarkę na forum, a nie googlową.
Jeśli chodzi o pilnowanie porządku na forum, to jest to m.in. moje zadanie> Jak ktoś z (o wiele) dłuższym stażem na forum niż Ty piszę było, to po prostu było... Pogódź się z tym i się tak nie gorączkuj. Koniec OT.

Ptasior 
X S I really?

Wysłany: Wto 05 Kwi, 2011 17:19   

a ja tego nie widzialem ,i kiedys chcialem rozkminic kod koloru mojego auta i tylko podpowiedzi gdzie moze sie znajdowac kod a nikt o tej tabeli nie wspomnial i jej nie znalazlem ,tak wiec

mi sie przyda :ok: dzieki red106,
I had a life before I bought my Rallye.

Krakoo
[Usunięty]

Wysłany: Wto 05 Kwi, 2011 20:37   

Ptasior, w Ph1 kod chyba nie był nabijany/malowany, bo kiedyś na zlocie próbowaliśmy w kilku autach go znaleźć i w żadnym się nie udało. Może tam była jakaś naklejka, która z wiekiem się 'ulatnia'...

dervu, :?:

grzegorz106 
grzegorz106

Wysłany: Wto 05 Kwi, 2011 21:19   

Krakoo napisał/a:
Ptasior, w Ph1 kod chyba nie był nabijany/malowany, bo kiedyś na zlocie próbowaliśmy w kilku autach go znaleźć i w żadnym się nie udało. Może tam była jakaś naklejka, która z wiekiem się 'ulatnia'...

dervu, :?:

W niektorych Ph1 byl.

Ptasior 
X S I really?

Wysłany: Śro 06 Kwi, 2011 06:08   

grzegorz106 napisał/a:
W niektorych Ph1 byl.

mowie przeciez ,ze szukalem na ten temat na forum ,i ja zadko tworze nowe posty bo przewaznie wszystko znajduje ,a co do koloru to nr koloru pokazywano mi gdzie sie moze znajdowac ale u mnie niestety nie ma ,a niektorzy wlasnie mieli jak Grzegorz mowi :)

i nie rozumie tego wzburzenia , tak sie rzucacie to dajcie linka do tematu na dowod.
ja tam o tej stronie nie wiedzialem wiec sie przyda :ok:
I had a life before I bought my Rallye.

Odpowiedz do tematu